Jak i czym myć włosy? Zamienniki drogeryjnych szamponów

Jak i czym myć włosy? Zamienniki drogeryjnych szamponów

Drogeryjne szampony do mycia włosów bardzo często powodują podrażnienia skóry głowy, a nawet łupież. Niestety nie są one wskazane dla każdego – szczególnie dla osób, które mają nadwrażliwą skórę głowy i nie mogą używać kosmetyków z SLS i innymi mocnymi detergentami w składzie. Na szczęście nie musimy ograniczać się jedynie do drogeryjnego szamponu. Istnieje bowiem kilka innych alternatywnych sposobów na oczyszczenie skóry głowy i odświeżenie fryzury. Oto najciekawsze z nich.

Zamienniki drogeryjnych szamponów – czym można myć włosy?

Mycie włosów bez szamponu? To możliwe i wcale nie jest aż takie trudne i absurdalne jak mogłoby się wydawać. Jest to metoda, którą praktykuje coraz więcej osób i nie narzekają one na uczucie niedomycia głowy czy problemy skórne. Wręcz przeciwnie, wiele ludzi docenia swoją decyzję o rezygnacji z szamponu i nie wyobraża sobie powrotu do tego produktu.

Mycie włosów naturalnym szamponem

Jeśli jesteś dopiero na początku swojej drogi do rezygnacji z drogeryjnego szamponu, to na samym początku możesz przestawić się na pielęgnacje z użyciem naturalnych produktów. Naturalne szampony do włosów są o wiele bardziej delikatne niż te drogeryjne z zawartością SLS i silikonów. W swoim składzie mają one wyciągi z ziół i roślin, które są delikatne dla skóry głowy, ale są w stanie ją oczyścić. Taki produkt jest wskazany szczególnie dla osób, które mają nadwrażliwą skórę głowy i po użyciu mocnego szamponu odczuwają świąt i pieczenie.

Mycie odżywką

Odżywka kojarzy nam się z produktem, którego używa się po myciu włosów szamponem. Ma ona odżywić włosy i sprawić, że będą miękkie i błyszczące. Warto jednak wiedzieć, że odżywka może też służyć do mycia włosów i doskonale sobie z tym radzi. Taka metoda jest polecana posiadaczkom suchych i zniszczonych włosów. Sprawdź, jak Twoja głowa reaguje na mycie odżywką. Jeśli Twoje włosy się nadmiernie po tym nie przetłuszczają, to włącz ten sposób do swojej codziennej pielęgnacji.

Mycie włosów mydłem

Naturalne mydła można stosować nie tylko do mycia ciała, ale także włosów. Mowa oczywiście o takich produktach jak mydła na bazie olejków, szare mydło czy mydło ziołowe. Zwykłe drogeryjne mydło, które używamy do mycia rąk, nie nadaje się raczej, do pielęgnacji włosów i skóry głowy. W sklepach można coraz częściej znaleźć specjalne mydła w kostkach, które są przeznaczone właśnie do mycia włosów. Mają one sporo naturalnych składników, które mogą przyśpieszyć porost włosów i sprawić, że będą one silniejsze i zdrowsze.

Dodaj komentarz