Bez szacunku nie ma małżeństwa

Bez szacunku nie ma małżeństwa

Małżeństwo to poważna decyzja, która ma wpływ na całe życie człowieka. Małżeństwo, przynajmniej z założenia jest nierozerwalne i powinno trwać do końca życia. Warto zatem zadbać o to by wzajemne relacje między małżonkami były jak najlepsze. Młodzi ludzie, którzy poznają się na przykład przed serwis randkowy, zakochują się w sobie i planują założenie rodziny. Jednak aby małżeństwo było szczęśliwe potrzebne jest wiele poświęceń i kompromisów. Przez lata małżeństwa można nauczyć się wiele rzeczy jak być lepszym partnerem.

I tak jedną z zasad dbałości o małżeństwo jest szacunek. Mężczyzna powinien zawsze szanować swoją żonę. Powinno się o objawiać w szacunku tego co żona mówi oraz decyzji jakie podejmuje. Nie oznacza to oczywiście żeby być bezwzględnie posłusznym i ślepo wykonywać wszystkie polecenia. Warto zawsze wyrażać swoje zdanie na dany temat swoją opinię. Chodzi o to by nie być urażonym ani zbyt wymagającym. Szacunek do żony przejawia się również z byciu mężem dbającym i dającym żonie wsparcie w różnych życiowych sytuacjach. Szacunek do żony to również chęć i znalezienie czasu na wysłuchanie tego co ona ma do powiedzenia. Kobiety lubią dzielić się wieloma sprawami i czują potrzebę bycia wysłuchaną i zrozumianą. Trzeba też mieć wiele wyrozumiałości i anielską cierpliwość. Kobiety miewają różne humory i trzeba nieraz z zaciśniętymi zębami przeczekać te trudne dni. Staraj się zrobić jej czasem niespodziankę. Nie koniecznie musi to być pierścionek z brylantem, ale bukiet róż, zaproszenie na kolację czy spacer w romantyczne miejsce zdecydowanie wystarczy. Jest mnóstwo sposobów na okazanie swoich uczuć i szacunku i nie musi to kosztować fortunę. Żona powinna być jednocześnie twoim przyjacielem. Poświęcaj jej czas i słuchaj co ma do powiedzenia. Musicie sobie też bezgranicznie ufać.

Jak widać szacunek do żony objawia się w dbaniu o nią i staraniu się sprawić by była szczęśliwa. Oczywiście te założenia powinny być obustronne, ona też powinna Cię szanować. Tylko wzajemny szacunek i zaufanie pozwoli wam żyć szczęśliwie. I wasze uczucie  nie będzie może po latach tak gorące jak na początku kiedy poznaliście się na serwisie randkowym, ale łączyć was będzie przyjaźń i wzajemne przywiązanie.

Dodaj komentarz