Capital Legal Obsługa prawna firm Warszawa

Capital Legal Obsługa prawna firm Warszawa

Capital Legal to kancelaria, która zajmuje się przede wszystkim prawną obsługą warszawskich firm. Wyróżnikiem kancelarii jest szeroka oferta dostosowana do prawnych potrzeb współczesnego rynku, na którym w ostatnich latach dominuje moda na tzw. ustne umowy. Niewywiązywanie się z nich przez jedną ze stron jest częstym powodem sporów. Nie zawsze jednak są to celowe działania – konflikty dość często wynikają z niejasności lub błędnego zrozumienia drugiej strony.

Rozbieżności dotyczące wykonania ustnej umowy najczęściej kończą się postępowaniem sądowym. Warto zatem oszczędzić sobie stresu oraz nerwów i przed zawarciem umowy skorzystać z profesjonalnej pomocy – np. doświadczonej kancelarii.

Dlaczego umowa ustna to zły pomysł?

Umowa ustna, jak każda inna, powinna regulować wszystkie niezbędne elementy stosunku prawnego. Praktyka pokazuje jednak, że wielu przedsiębiorców nie potwierdza warunków jej zawarcia w formie pisemnej. Z reguły biznesmeni liczą na to, że zaufana osoba wywiąże się z umowy i wszystko będzie dobrze. Jest to jednak karygodny błąd, który w przyszłości może odbić się na firmie.

Umowy ustne dość często są powodem konfliktów pomiędzy dwoma stronami. Jedna upiera się co do błędnego rozumienia warunków przedstawionych przez drugą stronę. Niespisana forma umowy pozostawia spore pole na niedomówienia bądź niejasności – a jak wiadomo ludzka pamięć jest ulotna. Aby nie narażać swojego biznesu na straty, a siebie samego na niepotrzebny stres i zbędne emocje, warto każdą taką umowę potwierdzić choćby zapisem jej warunków.

Gdzie szukać prawnej pomocy, gdy jest już bardzo źle?

W idealnym świecie przedsiębiorca powinien każdą kluczową decyzję dla przyszłości firmy konsultować ze specjalistą od prawa. Praktyka pokazuje jednak, że biznesmeni podejmują ryzyko i do prawników lub radców prawnych zgłaszają się dopiero wtedy, gdy pojawiają się poważne problemy wkraczające na drogę sądową. Są to trudne sprawy, ponieważ wymagają dogłębnej analizy i doświadczenia, bez których sprawa może zostać przegrana.

Gdy jednak jest już na to za późno, a konflikt pomiędzy stronami trwa w najlepsze – warto nie czekać i od razu zgłosić się do Capital Legal Obsługa prawna firm Warszawa. Jest to dobra i sprawdzona kancelaria, której specjaliści każdego dnia spotykają się z różnymi, trudnymi sprawami dotyczącymi przedsiębiorstw. Firma Capital Legal świadczy bardzo szeroki zakres usług dostosowany do potrzeb współczesnego rynku. Jeśli więc zależy Ci na rzetelnej i bezpiecznej pomocy i uratowaniu firmy w kryzysie wywołanym np. zawarciem niejasnej umowy ustnej i nie tylko – nie czekaj! Zgłoś się do doświadczonych prawników z zakresu obsługi prawnej firm. 

Dodaj komentarz