Czy wiesz jak bezpiecznie zutylizować żyletki?

Czy wiesz jak bezpiecznie zutylizować żyletki?

Ostatnio, w sieci pojawiło się mnóstwo dyskusji na temat tego, jak prawidłowo poddać recyklingowi i pozbyć się żyletek w sposób przyjazny dla środowiska i zrównoważony. W przeszłości ludzie znajdowali wiele kreatywnych sposobów na pozbycie się zużytych żyletek – najsłynniejszym z nich było wbijanie ich w ściany swoich mieszkań, co było niekonwencjonalną praktyką, której początki sięgają lat 70-tych XIX wieku.

Na szczęście my nie musimy uciekać się do takich rozwiązań, a jako współcześni golarze z dostępem do Internetu możemy wybrać bardziej zrównoważone i praktyczne sposoby pozbywania się ostrzy – i uchronić nasze ściany przed niebezpiecznymi ostrymi narzędziami. Chociaż niektórzy użytkownicy maszynek do golenia zawijają swoje ostrza w papier toaletowy i wyrzucają je bezpośrednio do kosza, nie trzeba dodawać, że jest to niebezpieczne i stanowczo odradzane.

Pracownik zajmujący się wywozem śmieci może doznać poważnych obrażeń podczas pracy z odpadkami zawierającymi niebezpieczne przedmioty. Zamiast tego przechowuj ostrza w metalowym sejfie, aż będziesz gotowy do pozbycia się ich. W tym poście przedstawimy najbardziej ekologiczne, zrównoważone i odpowiedzialne metody pozbywania się ostrzy do golenia o podwójnych krawędziach…

1. Bezpieczny pojemnik na ostrza + Twoje lokalne centrum recyklingu

Kiedy skończysz z ostrzem, możesz je bezpiecznie wsunąć do bezpiecznego pojemnika na ostrza. Ponieważ pojemnik jest wykonany w całości z metalu, można go poddać recyklingowi. Zbierając żyletki o podwójnym ostrzu w metalowym sejfie, można je wyrzucić i oddać do recyklingu do pojemnika na odpady metalowe w większości lokalnych centrów recyklingu. Zalecamy bezpieczne zamknięcie sejfu na żyletki lub metalowego pojemnika taśmą przed recyklingiem. Warto zauważyć, że większość miast ma swoje własne przepisy i wytyczne dotyczące recyklingu DE żyletki i należy potwierdzić z miasta wokół, która metoda jest najbardziej odpowiednia.

2. Pojemniki na ostre narzędzia

Większość aptek i sklepów z lekami może dostarczyć Ci pojemnik na ostre narzędzia (często bezpłatnie) na Twoje życzenie. Po zapełnieniu sejfu na ostrza zużytymi ostrzami, można je przenieść do zatwierdzonego pojemnika na ostre narzędzia, zakleić taśmą klejącą i zostawić w aptece. Ponownie, jest to uwarunkowane sytuacyjnie i nie zawsze jest realną opcją.

3. Programy zbiórki

Wiele gmin w Ameryce Północnej i za granicą prowadzi programy bezpiecznej zbiórki ostrych narzędzi. Jeśli nie masz pojemnika na ostre narzędzia, możesz użyć puszki lub innego metalowego pojemnika do zbierania i utylizacji ostrzy w zatwierdzonych miejscach zbiórki. W zależności od regionu mogą to być: szpitale, apteki (patrz wyżej), kliniki, organizacje społeczne, posterunki policji, stacje przeładunkowe lub punkty zbiórki ostrych narzędzi.

4. Programy zwrotów pocztowych dla zużytych żyletek

Niektóre firmy oferują programy zwrotów pocztowych i zachęcają do wysyłania zużytych żyletek, aby można je było poddać recyklingowi. Niestety, większość istniejących usług wymaga, aby wysłać je z powrotem w papierowej kopercie, którą dostarczają – jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ naraża to pracowników poczty na ryzyko i może spowodować uszkodzenie maszyn do przetwarzania poczty, jeśli z jakiegoś powodu żyletki przetną kopertę. Jeśli zdecydujecie się Państwo na tego rodzaju usługę, proszę upewnić się, że ostrza są wysyłane w zabezpieczonym metalowym pojemniku.

Czy macie jakieś inne sposoby na recykling ostrzy, które przeoczyliśmy?

Dodaj komentarz