Kultowe horrory, czyli koszmar z ulicy wiązów

Kultowe horrory, czyli koszmar z ulicy wiązów

Szukacie odpowiedniego horroru, który sprawi, że będziecie bali się przebywać po ciemku ? Albo zasnąć, i to dosłownie ? Jeżeli tak, to zapraszam was do poznania historii Freddyego Krugera, mordercy dzieci ze Springwood, który postanowił wrócić do żywych by dokonać zemsty za swoją, w jego mniemaniu, niesprawiedliwą śmierć.

Tajemnicze zniknięcia dzieci

Wyobraźcie sobie, że jesteście rodzicem małego dziecka, a w okolicy dzieci zaczynają w tajemniczych okolicznościach znikać, po czym znajdowane są w straszliwym stanie, zmasakrowane. Cała miejscowość zaczyna się zastanawiać co mogło stać się dzieciom, na jakiego potwora w ludzkiej skórze trafiły. W końcu policja aresztuje sprawcę mordów, jest nim Freddy Kruger, psychopata, który jest palaczem w miejscowej kotłowni. Aby lepiej mordować swoje ofiary skonstruował on swoją morderczą rękawicę z nożami zamiast palców. To nią masakrował swoje niewinne ofiary.

Procesowa farsa i samosąd

Wszystko wskazywało, że morderca nie uniknie kary śmierci. Tak się jednak nie stało, poprzez drobne niedopatrzenie przy aresztowaniu, z powodu biurokratycznego chaosu, morderca dzieci ze Springwood wychodzi na wolność. Nie długo jednak będzie się nią cieszył, rodzice ofiar, oraz ci, którzy bali się o swoje dzieci, wzięli sprawy w swoje ręce, i spalili Krugera w jego własnej kotłowni, kiedy ten napawał się swoją wolnością i planował kolejne zbrodnie. W ten sposób w ich mniemaniu wymierzyli sprawiedliwość zabójcy dzieci ze Springwood.

Powrót mordercy

To jednak nie koniec dla Krugera, po śmierci zawarł on pakt z demonami snów. Odtąd miał polować na swoje ofiary we śnie, gdzie nie mogły mu uciec, gdyż we śnie był on panem i władcą, nie miał żadnych ograniczeń. Na początek postanowił się zemścić na dzieciach osób, które go spaliły. Jedynym sposobem na pokonanie mordercy było wyciągnięcie go ze snu do świata realnego, gdzie nie miał swoich mocy. Innym sposobem na przeżycie było albo niezasypianie, albo spanie bez snu, gdzie czyhał morderca. Jednak jak długo można wytrzymać bez snu ?

Koszmar z ulicy wiązów

Jeżeli jesteście fanami porządnych, w dawnym stylu wykonanych horrorów, to koszmar z ulicy wiązów jest jak najbardziej dla was. Dość powiedzieć, że jest to jeden z prekursorów filmów typów shlasher, a reżyserem był sam Wes Craven, a w rolę mordercy wcielił się Robert Englund, przez co jego postać stała się wręcz ikoniczna. Freddy Kruger na stałe złotymi zgłoskami wpisał się w historię horrorów, a zwłaszcza jego zabójcza rękawica z ostrzami zamiast palców.

Dodaj komentarz