Luksusowe samochody na które stać tylko milionerów

Luksusowe samochody na które stać tylko milionerów

Luksusowe samochody są częstym marzeniem mężczyzn, marzeniem które może zrealizować wyłącznie najbogatsza klasa. Niemal każdy producent ma w swoim katalogu samochód które spokojnie możemy nazwać luksusowym, auto na które trzeba wydać kilkaset tysięcy złotych. To jednak drobnostka w porównaniu do najdroższych samochodów. Mamy dla was zestawienie kilku samochodów na które mogą sobie pozwolić wyłącznie multimilionerzy.

L1. Lamborghini Veneno: 12,8 miliona złotych.
amborghini zawsze było znane z tworzenia pięknych i luksusowych samochodów. Każdy samochód wypuszczony przez tego producenta jest oszałamiający, podobnie jak Lamborghini Veneno. Samochód wyposażony w 6,5-litrowy silnik V12, o mocy około 750 koni mechanicznych. Może rozpędzić się do setki w niespełna 3 sekundy i poruszać się z prędkością 354 kilometrów na godzinę. Dlaczego jest tak drogi? Wyprodukowano tylko trzy jednostki.

2. W Motors Lykan Hypersport: 10,9 miliona złotych.
Lykan Hypersport od W Motors jest nazywany pierwszym super samochodem wyprodukowanym na Bliskim Wschodzie. Auto posiada potężny sześciocylindrowy silnik, który pozwala mu rozpędzić się do setki w 2,7 sekundy i jechać z zawrotna prędkością wynoszącą 392 kilometry na godzinę. Na jego cenę wpływają wyszywane złotem skórzane fotele, pokryte diamentami reflektory LED i interfejs holograficzny.

3. Lamborghini Reventon: 5,1 miliona złotych.
Kosztujący 1,6 miliona dolarów Lamborghini Reventon to samochód którego nazwa pochodzi od hiszpańskiego byka walczącego na arenach w 1940 roku. Samochód posiada 6,5-litrowy silnik V12 o mocy 650 koni mechanicznych, dzięki któremu może rozpędzić się do prędkości 337 kilometrów na godzinę. Producenci tego samochodu wypuścili na świat tylko 20 sztuk auta. Dlatego mamy do czynienia z tak wysoką ceną.

4. Koenigsegg Agera R: 5,1 miliona złotych.
Koenigsegg Agera R jest jednym z najszybszych samochodów w historii. Ten kosztujący 1,6 miliona dolarów samochód napędza 5-litrowy silnik V8 o zdumiewającej mocy 1115 KM! Samochód rozpędza się od zera do setki w niespełna trzy sekundy oraz może się poruszać z rekordową prędkości 416 kilometrów na godzinę. Po podpisaniu klauzuli prędkość samochodu może zostać zwiększona do 432 kilometrów na godzinę.

5. Ferrari LaFerrari: 4,2 miliona złotych.
Opisując Ferrari LaFerrari można użyć wielu słów, jednak do najczęściej używanych należą: piękny, luksusowy i szybki. Ten włoski ogier posiada bardzo mocny silnik zapewniający moc 789 KM. W samochodzie znajduje się również silnik elektryczny czerpiący energię z hamowania rekuperacyjnego (system KERS znany z F1). Dzięki temu moc naszego samochodu może wzrosnąć do 950 KM. Jak na samochód kosztujący ponad 4 miliony złotych jest stosunkowo popularny. Na rynek wprowadzono 499 sztuk tego auta.

Dodaj komentarz