Nie samą dietą człowiek żyje

Nie samą dietą człowiek żyje

Dieta, którą powinniśmy stosować, aby schudnąć i poczuć się komfortowo we własnej skórze, nie musi być wcale tak bardzo odległa od tej, jaka staje się naszym udziałem na co dzień.

Odchudzanie kojarzy się nam się głównie z panami w średnim wieku z wystającymi brzuchami (często piwnymi, ale nie tylko, gdyż wiadomo, że z wiekiem zmniejsza się tempo procesów związanych z przemianą materii…) oraz z przewrażliwionymi i dojrzewającymi nastolatkami, które nie zawsze mają konkretne kłopoty z nadwagą i nadmiarem zbędnych kilogramów, ale oczywiście muszą ponarzekać. Problem ten jednak dotyczy wielu innych osób we współczesnym świecie, niezależnie od wieku, płci, narodowości…

Nie daj się zwieść dietom cud

Dieta, która sprawi, że szybko schudniemy stała się współcześnie czymś, za co ludzie są w stanie płacić (i rzeczywiście płacą) fortunę. Tysiące firm wprowadziło na rynek produkty typu light, które mają sprawić, że dostarczymy swojemu organizmowi mniej kalorii i co sprawi, że nasze odchudzanie będzie efektywne. Co jednak zrobić, gdy po pewnym czasie okazuje się, że nawet najlepsza dieta nam nie pomaga?

Zmień swoje życie!

Przede wszystkim nie można jakoś specjalnie przejmować się problemami z wagą. Odchudzanie nigdy nie powinno być naszym celem numer jeden w życiu. To prawda, że ludzie zwracają uwagę na nasz wygląd i że generalnie bardziej wolą osoby szczupłe niż „przy kości”. Jednak jeśli chcemy się uszczęśliwić, będzie znacznie lepiej, gdy zainwestujemy nasze zasoby w rozwijanie umiejętności, które pozwolą nam np. znaleźć lepszą pracę niż gdy wydamy nasze pieniądze na kolejną książkę o kolejnej diecie-cud. Gdy będziemy więcej zarabiać, stać nas będzie na profesjonalnego dietetyka, który z cała pewnością lepiej zaplanuje nasz odchudzanie niż my sami. A na początek wprowadźmy małe zmiany – zacznijmy się zdrowo i mądrze odżywiać, łykajmy wartościowe suplementy diety, bądźmy sobą… a na pewno skorzystamy na tym nie tylko my, ale i nasze otoczenie.

Dodaj komentarz