Ty – kreatorka Związku Idealnego

Ty – kreatorka Związku Idealnego

Ludzie będący w związkach często napotykają na swojej drodze przeszkody małe lub większe. Niektóre problemy mogą być błahe, a inne wręcz przeciwnie i mogą powodować wiele nieporozumień każdego dnia.

Co zrobić, aby żyć w szczęśliwym związku?

Przede wszystkim należy pamiętać o sobie. Chodzi o równowagę i nasze wnętrze. Poznając kogoś, często zapominamy o swoich potrzebach lub oczekujemy, aby ta druga osoba sprawiała nam przyjemności i była zawsze obok. Często jednak przez takie myślenie wyobrażamy sobie inaczej nasz związek, nie patrzymy realnie na to, co jest. Warto więc pamiętać o sobie, aby móc dbać także o naszego partnera/partnerkę. W związku ważna jest rozmowa. Jest to klucz dla każdej pary ponieważ bez komunikacji zdecydowanie trudniej jest żyć razem. Każdy nieprzegadany problem prędzej czy później do nas wróci i będzie dużo trudniej go rozwiązać po jakimś czasie. Nawet te, który wydają się błahe powinny być poruszane, aby mieć jasność sytuacji oraz brak późniejszy pretensji.

Jak pielęgnować związek?

Każda para przechodzi przez podobne etapy. Poznawanie się, coraz częstsze spotkania, zauroczenie, motylki w brzuchu, miłość i… codzienność. Praca, mieszkanie, dom, rodzina, dzieci. Z czasem możemy wpaść w rutynę, która często jest pułapką. Warto pamiętać o naszym partnerze/partnerce. Drobne upominki, życzenia urodzinowe czy nawet drogie, ekskluzywne prezenty nie zastąpią siebie i czasu razem. Wspólne wyjście, wspólny wieczór, wspólne rozmowy są kwintesencją wspólnego życia. Jeśli zaczynamy się mijać, trudno nam będzie naprawiać wszystko. Zainteresujmy się więc drugą połówką. Bądźmy dla siebie miło i znajdujmy czas do wspólnych rozmów. Róbmy razem wiele rzeczy i wspierajmy się w każdej sytuacji. Kochająca, wspierająca partnerka to idealny prezent dla kazdego faceta.

Pamiętajmy, że kryzys zdarza się każdemu i tylko od nas zależy jak z niego wyjdziemy. W takich momentach warto przypomnieć sobie początku znajomości i to co przyciągnęło nas do naszej miłości. Jak było i dlaczego coś się zmieniło. Można wtedy wyciągnąć wnioski i przeżyć coś pięknego zakochując się od nowa w tej samej osobie. Warto walczyć.

Jeśli chcemy żyć w szczęśliwym związku powinniśmy się starać razem z druga połówką. Dawanie wsparcia w trudnych chwilach zazwyczaj pokazuje jak bardzo nam na sobie zależy. Bycie z kimś jest niesamowicie trudne i wymaga wiele pracy przez całe życie. Warto więc pielęgnować uczucie i pomagać sobie w każdej sytuacji.

Dodaj komentarz