Co powinna mieć w swojej szafie każda młoda matka?

Co powinna mieć w swojej szafie każda młoda matka?

W trakcie ciąży niewątpliwie garderoba ciężarnej wypełniona jest specjalnymi ubraniami ciążowymi. Kiedy dziecko już się urodzi, potrzeby matki zmienią się, więc konieczne będzie też dokonanie pewnych zmian w szafie, a konkretnie dokupienie nowego rodzaju odzieży: odzieży stworzonej specjalnie z myślą o matkach karmiących, które z oczywistych względów spotykają się z różnymi wyzwaniami i mają unikalne potrzeby. W takim razie, co powinna mieć w swojej szafie każda młoda matka?

Bluzka stworzona z myślą o karmiących, a nawet kilka, to podstawa

Element ubioru, w który bezwzględnie należy się zaopatrzyć, to bluzka dla karmiącej. Najlepiej nawet kilka takich bluzek, po pierwsze dlatego, żeby zawsze mieć jakąś pod ręką, kiedy jedna będzie w praniu, a po drugie, aby móc dobierać bluzki do okazji.

Warto bowiem wiedzieć, że bluzki dla karmiących tworzone są w różnych stylach i z łatwością można znaleźć na przykład elegancką czarną bluzkę pozbawioną wzorów i napisów, ale też bardziej codzienną koszulkę z zabawnym, nietypowym nadrukiem.

Dlaczego takie koszulki są absolutną podstawą? Co najmniej przez pierwsze pół roku życia dziecka, a zazwyczaj znacznie dłużej, ma miejsce karmienie piersią. Pół biedy, kiedy robimy to w domu (chociaż oczywiście również w tym przypadku warto mieć na podorędziu wygodną bluzkę, która umożliwi dziecku łatwy dostęp do pokarmu), ale prędzej czy później przyjdzie nam niewątpliwie karmić dziecko w miejscu publicznym.

Bardzo ważna będzie wtedy dyskrecja, tak, żeby nie przeszkadzać innym osobom, nie stresować dziecka, a także chronić swoją prywatność. Bluzki dla matek karmiących wyposażone są w specjalne zamki po bokach, które można szybko i wygodnie rozpiąć, a więc nie trzeba ich zdejmować do karmienia.

Co jeszcze warto mieć w swojej garderobie?

Poza kilkoma bluzkami stworzonymi z myślą o karmiących warto wyposażyć się także w specjalne bluzy, które przydadzą się w przypadku mniej łaskawej pogody. Będą one nie tylko wygodne, ale też ciepłe, dzięki czemu karmienie nie będzie wiązać się z dyskomfortem termicznym. Spotkać można zarówno bluzy z kapturem i dużą kieszenią z przodu, jak i prostsze wzory. Podobnie jak omówione powyżej bluzki, są one wyposażone w zamki, ułatwiające dziecku dostęp do pokarmu.

Warto także pomyśleć o specjalnej sukience dla karmiącej. Nie raz z pewnością podczas okresu karmienia zdarzy się jakaś specjalna okazja, na którą chciałoby się włożyć sukienkę – mimo karmienia nie trzeba z tego rezygnować, z uwagi na istnienie sukienek stworzonych specjalnie z myślą o młodych matkach, które umożliwiają łatwe i dyskretne karmienie.

Dodaj komentarz