Jak kupić wymarzoną suknię ślubną?

Jak kupić wymarzoną suknię ślubną?

Wybór sukni ślubnej jest niezmiernie ważny dla każdej przyszłej pani młodej. Oglądanie z ekscytacją dostępnych modeli ma zwykle miejsce już na wiele miesięcy przed weselem. Wybór sukien ślubnych jest dzisiaj naprawdę duży. Warto więc wcześniej ustalić sobie pewne kryteria.

Gdzie kupić suknię ślubną?

Jest wiele sposobów na to by stać się posiadaczką wymarzonej suknie ślubnej. Najczęściej wybierany to udanie się do renomowanego salonu sukien ślubnych. W takich miejscach można zarówno kupić suknię gotową, jak i poprosić o wprowadzenie pewnych poprawek albo zlecić uszycie od podstaw wymarzonej sukni ślubnej. Jeśli chodzi o suknie gotowe to bywają one nieco tańsze od modeli szytych na zamówienie, zwłaszcza gdy pochodzą ze starszych kolekcji. Kolejna opcja to szycie sukni na zamówienie w pracowni krawieckiej. W tym przypadku zapłacimy znacznie mniej niż w salonie, jednak z reguły w ten sposób szyte są proste modele sukien. Duża część pań decyduje się także kupić używaną suknię z ogłoszenia albo wypożyczyć z komisu. W ogłoszeniach można znaleźć piękne i niedrogie suknie używane, jednak często trudno jest trafić w swój rozmiar.

Jak przygotować się do wyboru sukni ślubnej?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad swoim budżetem i oczekiwaniami. Większość pań ma ogólne wyobrażenia na temat przyszłej sukni. Wiedzą one czy chcą mieć suknię białą czy ecru, czy będzie miała ona odsłonięte plecy, czy będzie długa czy może odsłoni nogi. To zwykle osobisty gust decyduje o tym, czy wybierana jest suknia klasyczna czy może w stylu Boho. Część pań lubi suknie reprezentacyjne, rozłożyste a inne wolą skromniejszy model, bez usztywnienia. Jeśli w planach jest zakup sukni z salonu warto wcześniej zrobić listę miejsce, które chcemy odwiedzić. Łatwo je wytypujemy sprawdzając jakimi opiniami u klientek cieszy się dany salon.

Zarezerwuj odpowiedni czas

Zakupem sukni ślubnej należy zająć się najpóźniej pół roku przed. Zwykle bardzo trudno jest się zdecydować i pani młoda może wiele razy zmieniać zdanie zanim postawi na ostateczny egzemplarz. Czas jest potrzebny do przeprowadzenia przymiarek i trzeba mieć na uwadze, że koncepcja po drodze może odrobinę się zmienić. Ponadto trzeba będzie dobrać dodatki takie jak: welon, buty, bielizna czy biżuteria. Idąc do salonu można zabrać ze sobą przyjaciółkę, jednak liczba osób doradzających nie powinna być zbyt duża. Do przymierzania sukni weź odpowiednią bieliznę i zabierz buty. Wskazane jest by zrobić także makijaż i fryzurę wtedy będzie łatwiej ocenić czy wszystkie elementy ze sobą współgrają. Możesz przymierzyć wiele sukien, w pierwszej kolejności wybieraj te, które ci się podobają. Nie wzbraniaj się też przed założeniem sukni proponowanej przez obsługę, bo być może to właśnie ta będzie dla ciebie idealna. Gdy założysz suknię nie bój się w niej poruszać, bo jest niezmiernie ważne, by była ona wygodna. Zawsze warto też słuchać rad profesjonalistów czyli obsługi salonu. Panie są w stanie dobrze doradzić co do doboru koloru sukni, wprowadzenia poprawek czy wyboru dodatków.

Dodaj komentarz