Lego – zabawka ponadczasowa dla każdego dziecka

Lego – zabawka ponadczasowa dla każdego dziecka

Genialny system klocków Lego już od kilkudziesięciu lat pozwala bawić się na całym świecie ponad 400 milionom nie tylko dzieci ale również dorosłych. Z klocków Lego można konstruować dowolne budowle, samochody, statki a nawet budować całe miasta.

Któż z nas nie bawił się w dzieciństwie klockami Lego? Piękne klocki Lego było marzeniem każdego z nas, oglądaliśmy je na wystawach, prosiliśmy rodziców o kupno, czasami wymienialiśmy się z kolegami. Kto miał dużo klocków Lego u tego zbierały się całe gromady dzieci na wspólne budowanie.

Nie jesteśmy w tym osamotnieni, corocznie klockami Lego bawi się na całym świecie ponad 400 milionów ludzi. Ten genialny system klocków z połączeniami opartymi na wypustkach przyniósł firmie światowy sukces.

Zestawy klocków Lego umożliwiają budowę praktycznie wszystkiego, samochodów, statków, samolotów, budowli oraz całych miast. Tutaj ograniczeniem jest tylko wyobraźnia małych budowniczych. Chociaż nie tylko małych, bowiem klockami Lego bawią się również dorośli, są nawet organizowane zawody na najciekawsze budowle.

Klocki Lego ze względu na swoja elastyczność i duże możliwości wykorzystania, pełnią dużą rolę w rozwoju wyobraźni przestrzennej u dzieci umożliwiając im prawidłowy rozwój.

Wszyscy znamy te klocki więc chyba nie będziemy zbytnio zaskoczeni, nowymi ich funkcjami. To co zaprezentowała ostatnio firma Lego bardziej przypomina gry planszowe. Oprócz funkcji zwykłych klocków, można bawić się nimi na planszach i grać w gry planszowe.

Można nimi bawić się jak normalnymi klocami. Można budować inne konstrukcje niż zamieszczona na opakowaniu propozycja planszy do gry. Oferują wiele gier, od bardzo skomplikowanych do najprostszych przeznaczonych dla najmłodszych. W zależności od wieku dziecka mają określone zasady. W każdym komplecie załączona jest kostka do gry, którą również, w zależności od chęci można samemu zmieniać. Zgodnie z ogólnym trendem na klocki Lego inspirowane nowościami kinowymi, taki i w grach planszowych można znaleźć pozycje z Star Wars czy innych.

Jest to ciekawy sposób, w jaki można spędzić czas z całą rodziną, zamiast siedzieć godzinami przed ekranem telewizora czy komputera. Niezależnie czy jest to chłopiec czy dziewczynka, ma lat pięć czy dziesięć takie gry zaciekawią każdego.

Dodaj komentarz