Na czym polega doradztwo kredytowe?

Na czym polega doradztwo kredytowe?

Doradcy kredytowi zajmują się przekazywaniem wiedzy kredytobiorcom i oferowaniem pomocy podczas podejmowania ostatecznej decyzji przy wyborze kredytu. Profesjonaliści nie sugerują zakupu konkretnego produktu od danego banku. Doradztwo kredytowe to jedna z gałęzi ogólnego wsparcia finansowego, gdzie doradcy służą przy wyborze ubezpieczenia lub inwestycji.

Po co doradztwo kredytowe?

Doradztwo kredytowe należy do branży usługowej. Jest wykonywane przez doradców finansowych, nazywanych także agentami finansowymi. Taki doradca-specjalista w doradztwie kredytowym nie powinien znajdować się na usługach żadnej konkretnej instytucji finansowej.

Istotą działalności doradców kredytowych jest dostarczanie wyczerpującej, merytorycznej wiedzy klientom indywidualnym w temacie kredytów. W ten sposób kontrahent może w prostszy sposób podjąć decyzję, czy opłaca mu się zaciągnąć zobowiązanie, o które wniósł zapytanie.

Agenci finansowi mają obowiązek zapewnić jak największą zgodną ze stanem faktycznym ilość wiadomości o ofercie danego kredytu. Wsparcie doradcy przyczynia się do wyboru przez klienta najlepszego dla niego zobowiązania, biorąc pod uwagę szczególnie jego potrzeby możliwości finansowe. Taka formuła doradztwa sprawdza się głównie przy wyborze kredytu hipotecznego, samochodowego i innych kredytach konsumenckich.

Zyski dla klienta

Osoby, które zdecydowały się na wybranie usługi doradztwa kredytowego otrzymują obiektywne, bardzo często bezpłatne porady dotyczące kredytów. Zadaniem profesjonalnych agentów finansowych jest przedstawienie możliwie jak najszerszej oferty wielu banków. W ten sposób klient poznaje zasady funkcjonowania rynku kredytów.

Doradca kredytowy sprawdza także zdolność kredytową swojego klienta. Na jej podstawie stara się dobrać usługę na najlepszych dla danej osoby warunkach. Dzięki nawiązaniu współpracy z agencją doradczą lub niezależnym agentem można uzyskać preferencyjne warunki zobowiązania, niedostępne dla kredytobiorcy, który składa wniosek o kredyt bezpośrednio w wybranej instytucji finansowej.

Kiedy opłaca się skorzystać z doradztwa kredytowego?

Z takiej usługi mogą skorzystać wszyscy zainteresowani, a szczególnie osoby, które nie mają dostatecznej wiedzy w kwestii finansów i nie znają realiów rynku kredytowego. Odznaczają się one nieświadomością, na jakich zasadach działa przyznawanie kredytów, z naciskiem na dość skomplikowane kredyty hipoteczne, które składają się z wielu opłat, jak na przykład: oprocentowanie, prowizja i ubezpieczenie.

Z możliwości doradców kredytowych korzystają także osoby nieposiadające wymaganej zdolności kredytowej. Wnioskując indywidualnie o kredyt w banku, mogą otrzymać zwykle niekorzystną ofertę z danej instytucji a w najgorszym wypadku odmowę zaciągnięcia zobowiązania. Dobry doradca wesprze swojego klienta w każdej decyzji i utoruje drogę do zaciągnięcia kredytu na dobrych warunkach i spełniającego jego wymogi.

Ekspert pomaga zaoszczędzić czas swojego klienta, który nie musi odwiedzać banków i z pewnością otrzyma w nich mniej informacji niż jest w stanie zapewnić profesjonalista. Pomoc wykwalifikowanej osoby to także mniej nerwów w czasie przechodzenia procedury kredytowej. Pomaga on wypełnić dokumenty i będzie informować na bieżąco o postępowaniu kredytowym.

Więcej informacji

Informacje o doradztwie kredytowym i finansowym dostępne są na stronie doradcy https://tomaszwostal.pl/ – dodatkowe informacje o niezależnym doradztwie.

Dodaj komentarz