W jaki sposób można odkryć swoją dominantę dosha?

W jaki sposób można odkryć swoją dominantę dosha?

“Coś do jest do wszystkiego, jest do niczego” – uwielbiamy powtarzać tego typu stwierdzenia podczas zakupów. Czy aby na pewno w dzisiejszych czasach mają one rację bytu? Mamy telefony, które zastępują nam wszystkie urządzenia, ubrania wielofunkcyjne i opony całoroczne. Z bardziej kobiecych rzeczy, możemy doszukać się adidasów na koturnie, lakierów zmieniających kolor pod wpływem ciepła czy nawet biżuterii personalizowanej…

Kosmetyki personalizowane

Jeśli jesteś kobietą i myślisz, że w kwestii kosmetyków pielęgnacyjnych ten temat nie funkcjonuje, to musimy Cię rozczarować… To, że kupujesz szampon do włosów farbowanych zamiast do przetłuszczających się, wcale nie świadczy o tym, że świadomie dobierasz kosmetyki do swojego typu włosów. To nie takie proste. Spójrz na skład tych dwóch produktów – dziwnie podobne prawda? Jak zatem maksymalnie spersonalizować swoją pielęgnację i sprecyzować swoje preferencje dotyczące kosmetyków?

Test ajurwedyjski – odkryj dominantę dosza

Anna Nocoń z katowickiego gabinetu ANNA NOCON kosmetyka pozytywna proponuje, by w tym celu wykonać Test Lakshmi – ajurweda test. Cóż to takiego? Pod tą tajemniczą nazwą kryje się rozbudowana ankieta, która ma nam pomóc odkryć naszą Dominantę Dosha. Ale po kolei – założeniem tego testu jest zasada, że nasz typ ciała, typ urody (Dominanta Dosha) determinuje nasze cechy fizyczne, mentalne, a także emocjonalne.

Dominanty Dosha mają swoje podłoże w filozofii ajuwerdyjskiej. Jest to nurt, którego korzenie sięgają starożytnych Indii, a swoich wyznawców ma po dziś dzień. Serce marki Lakshmi bije właśnie w rytm tej filozofii. Kosmetyki i zabiegi, na które się zdecydujemy, powinny być zgodne z naszą dominantą. Jak ją poznać? Właśnie dzięki testowi Lakshmi.

Wykonując ankietę ”musimy” przebrnąć przez dziesiątki pytań. Jedne z nich przypominają pytania dotyczące analizy kolorystycznej, inne testu na osobowość. Niektóre z nich mogą Was bardzo zaskoczyć, a nawet sprawić, że poczujecie się skrępowani. Jeśli uda Wam się odpowiedzieć na nie wszystkie, poznacie swoją dominantę dosza – VATA, PITTA lub KAPHA. Dominanty podporządkowane są typom sylwetki i żywiołom. Warunkują naszą postawę życiową, a dzięki przestrzeganiu “rekomendacji” dopasowanych do naszego organizmu, możliwe jest holistyczne podejście do duszy i ciała.

Dlaczego Dominanta Dosha jest niezbędna w doborze naszej pielęgnacji? Wynika to z faktu, że nasz organizm jest mieszanką wielu czynników, które należy zweryfikować, poznać, przeanalizować a następnie zrozumieć, że przypadkowy dobór kosmetyków nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Test ten będzie idealny dla osób, które doceniają naturalną pielęgnację oraz dążą do tego, aby żyć w zgodzie z naturą i z samym sobą.

Dodaj komentarz